MISIE

Grupa 3-latków

Misie to słodkie jak miodzik maluszki, które właśnie zaczynają swoją przygodę z przedszkolem. Wspólnie będziemy odkrywać, doświadczać oraz uczyć się otaczającego nas świata. Nasze panie: Gosia Foryś oraz Kasia Puzio pokarzą nam jak zabawa potrafi rozwijać i kształcić. Pomagać nam będzie pani Renia Twardowska.

Bardzo proszę o podpisywanie odzieży wierzchniej (kurtka, czapka) swoich pociech np. na metce, lub miejscu do tego wyznaczonym.

Rozkład dnia naszej grupy:

6.00 - 7.50 Schodzenie się dzieci do przedszkola. Zabawy dowolne służące realizacji pomysłów dzieci. Zabawy integrujące grupę, ćwiczenia ogólnorozwojowe (rozwijające percepcję wzrokową, słuchową, ćw. artykulacyjne, oddechowe). Rozmowy na temat zgodny z zainteresowaniami dzieci.

7:50 - 8:05 Zabawy ruchowe.

8:15 - 8:45 Przygotowanie do śniadania. Śniadanie.

8:55 - 9.20 Realizacja zadań edukacyjnych w sali lub w ogrodzie poprzez zajęcia z cała grupą.

9:20 - 11:00 Pobyt w ogrodzie przedszkolnym, na boisku, w parku. Gry i zabawy na świeżym powietrzu, obserwacja przyrody, prace gospodarcze i porządkowe.
Czynności samoobsługowe w szatni (ubieranie się i rozbieranie).

11.00 - 11.15 Zabawy ruchowe

11:15 - 12.00 Przygotowanie do obiadu, obiad, czynności samoobsługowe.

12:00 - 14:00 Odpoczynek poobiedni (leżakowanie) – słuchanie muzyki lub bajek.

14:00 - 14:30 Przygotowanie do podwieczorku.Podwieczorek.

14:30 - 15:00 Zabawy w kole, zabawy według zainteresowań.

1. W naszym przedszkolu.
  2. Jeżyk Tuptuś i przyjaciele.
  3. Bawimy się razem.
  4. Chcemy być bezpieczni.

Uczymy się piosenki: "Jeżyk Tuptuś"

Słowa: B. Szurowska Muzyka: B. Tartanus

Słuchamy wierszyka: "Znaczki"