,,Kodowanie na dywanie’’ dla najmłodszych- zajęcia matematyczno-programowe

Grupa ,,Pszczółki’’ udowodniła, że programowania można uczyć się już od najmłodszych lat. Podczas zajęć przedszkolaki wykonały zadania z elementami kodowania. Do kodowania na zajęciach wykorzystana została mata, kostka, strzałki, itp.
Na zajęciach dzieci min. rzucały kostką z kolorami, aby następnie móc ustawić pionek na macie w takim miejscu w jakim wskazuje kostka; odnajdywały przedmioty poprzez instrukcję dawaną przez strzałki, a następnie ustawiały odnalezione przedmioty na odpowiednim miejscu maty; rzucały kostką z określoną liczbą oczek, a następnie wykonywały ruch samochodem tyle razy ile oczek wyrzuconych zostało na kostce w kierunku podanym przez strzałkę. Na zajęciach dzieci miały również możliwość usprawnić swoją umiejętność przeliczania do trzech. Jedno z zadań polegało na przeliczeniu kresek narysowanych na kartce, a następnie wrzucenie tylu kasztanów, ile kresek narysowanych było na kartce, do pojemnika.
Dzieci wykazały duże zainteresowanie zajęciami i udowodniły, że elementy programowania można wprowadzać już w najmłodszych grupach w przedszkolu.
Relacja 2020-10-30, 16:10 | autor: Małgorzata Greniuch