„Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 w Lewinie Brzeskim dla Hospicjum”.

Każdego roku dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 w Lewinie Brzeskim biorą udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych. Zbieraliśmy już plastikowe nakrętki dla chorych dzieci, grosiki dla najbardziej potrzebujących rodzin a nawet kasztany dla dzików czy karmę dla psów ze schroniska. W tym roku postanowiliśmy wesprzeć akcję pt. „Dzieci dla Hospicjum”, która odbyła się w naszym przedszkolu w dniach od 26.04. 2021 do 30.04.2021. Była to akcja dobroczynna wspierająca pacjentów przebywającym w Centrum Opieki Paliatywnej w Starych Siołkowicach, dla których obecny, pandemiczny czas jest bardzo trudny. Rozłąka z bliskimi i utrudniony kontakt sprawiają, że pacjenci czują się bardzo samotni. Poza bliskością rodzin brakuje im także podstawowym produktów higienicznych oraz słodyczy, które wcześniej dostarczały im rodziny. Celem akcji było zebranie artykułów higienicznych oraz produktów spożywczych, z których można wyczarować pyszne podwieczorki.
Mimo krótkiego czasu udało nam się zebrać sporą ilość artykułów a także całą masę ślicznych laurek oraz obrazków dla podopiecznych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy wsparli akcję
„Dzieci dla Hospicjum” za ich wielkie serce i bezinteresowność.
Komunikat 2021-05-06, 22:20 | autor: Katarzyna Puzio