Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Relacje

Nasze Przedszkole laureatem konkursu #OpolskieOddycha

W czerwcu 2021 roku Firma MULTISERWIS z Krapkowic zorganizowała kampanię -#OpolskieOddycha – Mali Pogromcy Smogu. Jest to projekt, który ma edukować najmłodszych w temacie zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia powietrza.
Multiserwis deklaruje: „Najmłodsi mieszkańcy naszego regionu zasługują na wsparcie. Potrzebują optymalnych warunków do rozwoju i nauki. Czyste powietrze i dobro naszej Planety powinny być priorytetem dla nas wszystkich. Chcemy uświadamiać i edukować w tym obszarze. Czuć odpowiedzialność za nasze działania i reagować na to, co się dzieje. Jesteśmy Multiserwis. Budujemy, izolujemy, montujemy rusztowania nawet w najtrudniejszych warunkach. Jako lider w branży izolacji i rusztowań przemysłowych, generalny wykonawca oraz największy pracodawca na Opolszczyźnie, czujemy się współodpowiedzialni za dobro naszych dzieci. Dlatego pomagamy!”
Kluczowym działaniem akcji był konkurs, w którym Firma MULTiSERWIS ufundowała sensory jakości powietrza Airly wraz z abonamentem na 12 miesięcy oraz oczyszczacze powietrza Air Clinic dla wybranych szkół i przedszkoli z województwa opolskiego.

W sierpniu otrzymaliśmy miłą wiadomość, że nasze Przedszkole znalazło się wśród laureatów konkursu i otrzymaliśmy zaproszenie na uroczystość podsumowującą konkurs, podczas której odebraliśmy oczyszczacz powietrza oraz sensor.
Uzyskane nagrody sprawią, że nasza lokalna społeczność: nauczyciele, uczniowie i rodzice będą mogli bezpłatnie przeglądać pomiary w aplikacji mobilnej Airly lub na mapie (map.airly.org).
Czujnik będzie monitorował poziom zanieczyszczenia pyłami (PM) przez 24 godziny na dobę w bezpośrednim sąsiedztwie naszej placówki.
Bieżące odczyty jakości powietrza pozwolą nauczycielom świadomie zdecydować, czy wyjść z dziećmi na zewnątrz, czy może bezpieczniej będzie pozostać w budynku przedszkola. Na podstawie pomiarów zbieranych przez sensor wychowawcy będą natomiast wiedzieć, kiedy należy włączyć oczyszczacz powietrza.
Relacja 2021-09-10, 13:49 | autor: Ewa Warchał
Przedszkolowo.pl logo