Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Relacje

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Uczymy Dzieci Programować’’

Od 2019 roku Nasze przedszkole bierze udział w projekcie edukacyjny ,,Uczymy Dzieci Programować’’. Od września przedszkole bierze udział w IX edycji projektu. W ramach projektu przeprowadzone zostały cykliczne zajęcia z zakresu dziecięcego programowania. W pierwszym półroczy zajęcia te opierały się przede wszystko o matę do kodowania, na której dzieci 4 letnie rozwijały swoje jedne z pierwszym umiejętności programowania. Od tego półrocza do maty do kodowania dołączył Ozobot. Dzięki niemu dzieci mają możliwość poszerzania swoich wiadomości i umiejętności na temat kodowania.
Główną ideą zajęć jest wszechstronny rozwój ucznia połączony z logicznym myśleniem opartym na odczytywaniu i tworzeniu instrukcji. Podczas zajęć uczeń nabywa niezbędnych umiejętności potrzebnym w dzisiejszym świecie.
Więcej informacji na temat dziecięcego programowania, oraz inicjatyw prowadzonych w tym temacie przez nasze przedszkole, możecie Państwo uzyskać pod poniższymi linkami:
o https://przedszkolowo.pl/strefa-nauczyciela/relacje,iv-edycja-ogolnopolskiego-programu-uczymy-dzieci-programowac,159608
o https://przedszkolowo.pl/strefa-nauczyciela/relacje,czekajac-na-swieta-2019-z-uczymy-dzieci-programowac,163260
o https://przedszkolowo.pl/strefa-nauczyciela/relacje,uczymy-dzieci-programowac-przygoda-z-ozobotem-,166514
o https://lewin-brzeski.pl/10302/kodowanie-na-dywanie-dla-najmlodszych.html?searchKey=Greniuch
WIĘCEJ ZDJĘĆ DO POWYŻSZEGO WPISU ZNAJDZIECIE PAŃSTWO POD PONIŻSZYM LINKIEM:
https://lewin-brzeski.pl/12907/ogolnopolski-projekt-edukacyjny-uczymy-dzieci-programowac.html?searchKey=Małgorzata%20Greniuch
Relacja 2022-03-23, 19:16 | autor: Małgorzata Greniuch
Przedszkolowo.pl logo